Home   /   Bývanie  /   Benátsky šťuk – moderný štýl priamo z Talianska

Benátsky šťuk – moderný štýl priamo z Talianska

Benátsky šťuk – moderný štýl priamo z Talianska

Benátsky šťuk je veľmi štýlová povrchová úprava stien, ktorá pripomína predovšetkým nádheru starých benátskych domov, kostolov či palácov. Moderný produkt je dosahovaný tradičnými technikami, ktoré zaručujú vysokú odolnosť, nemenné farby a minimálnu hrúbku. Vďaka tomu je vhodný na využitie tak ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Je vyrobený z prírodných prísad na báze mramorového prachu, minerálov, pigmentov, vody a špeciálnych prísad. Neobsahuje rozpúšťadlá, je bez zápachu, nehorľavý a šetrný k životnému prostrediu. Aplikuje sa ručne špachtľou a je zakončený prírodným voskom.

Benátsky šťuk spraví vašu kúpeľňu originálnou

Kde všade sa dá Benátsky šťuk použiť

Benátsky šťuk alebo omietka môže byť použitá na všetky vnútorné steny, stropy, obývacie izby, chodby, kuchyne či kúpeľne. Je odolná voči vode, a aj preto je vhodná napríklad v kuchyni či v kúpeľni. Ak nie ste práve priaznivcom kachličiek, práve táto technika môže byť vašou hľadanou alternatívou do kúpeľne. Na výber je viac ako tisíc rôznych vzorov. Prezrite si dostupné vzorky benátskej omietky, a isto oceníte hĺbku štruktúr a farieb, ktoré môžu rozžiariť aj váš domov.

Túto krásnu omietku môžete aplikovať aj v kuchyni

Hlavné výhody oproti iným technikám

Benátsky šťuk sa môže nanášať na veľké množstvo povrchov ako sú betón, klasická omietka, kov, drevo, pvc ale dokonca aj sadrokartón. Vo finále je to naozaj vysoko odolná povrchová úprava. Odolnosť oceníte najmä proti poškriabaniu. Dá sa umývať obyčajnou vodou, a to bez straty integrity samotného povrchu – to všetko sú zjavné výhody oproti lakovaným povrchom. Ďalšia neopomenuteľná výhoda je vysoká vodotesnosť. Priedušná povrchová úprava, ktorá umožňuje prirodzenú difúziu vlhkosti cez stenu, zabraňuje tvorbe plesne a baktérií. Omietka je tiež anti-alergénna a je skvelým riešením napríklad pre pacientov s astmou.

Ak sme vás naším článkom zaujali a zvažujete využitie benátskeho štuku aj u vás doma, určite sa poraďte so špecialistami. Je to totiž pomerne náročná technológia, na ktorú odporúčame odborníkov. Výsledok však bude stáť za to, benátsky šťuk je totiž originálna omietka, ktorá sa stane okamžite dominantou vášho domova.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár