Home   /   Bývanie  /  Zdravie  /  Produkty  /   Bavlnené obliečky pre suchý a pohodlný spánok

Bavlnené obliečky pre suchý a pohodlný spánok

Bavlnené obliečky pre suchý a pohodlný spánok

Leto so sebou prináša vysoké teploty, vlhkosť a extrémne počasie. A ak ste niekto kto sa potí, potom vám môžu byť letá obzvlášť nepríjemné. Nadmerné potenie vás môže svrbieť a dráždiť. Tomu sa môžete vyhnúť, ak sa rozhodnete pre posteľné bavlnené obliečky. Je známe, že bavlna ako surovina je bohatá na absorpčné vlastnosti. Obliečky z čistej bavlny prémiovej kvality sa vyznačujú schopnosťami odvádzania potu, takže sa môžete konečne dočkať tak potrebného dobrého spánku. Bavlna je tiež vysoko priedušný materiál, ktorý zaisťuje správne prúdenie vzduchu.

bavlnené obliečky
Bavlnené obliečky Norvina Matějovský

Bavlnené obliečky z Egyptskej bavlny

Nesnívate niekedy o tom, že si vezmete so sebou domov luxus z jedného z najlepších 5-hviezdičkových hotelov? Vo väčšine najlepších hotelov na svete nájdete posteľnú bielizeň z jemnej egyptskej bavlny, pretože táto tkanina je jedným z najkvalitnejších materiálov na svete. Egyptská bavlna je názov pre látku vyrobenú z mimoriadne jemných, mäkkých a odolných vlákien. Táto bavlna sa nepoužíva iba na výrobu posteľnej bielizne, ale aj na vysoko kvalitné odevy, ako napríklad košele na mieru. Egyptská bavlna sa narozdiel od klasickej zberá ručne, aby sa zachovali vlákna a boli vystavené čo najmenšiemu znečisteniu. Normy, ktoré sa dodržiavajú pri výrobe egyptskej bavlny, sú veľmi náročné a zložité, a aj preto tvorí iba malé percento svetovej produkcie bavlny. Iné materiály, ktoré sa používajú na výrobu posteľnej bielizne, majú tendenciu časom strácať kvalitu, pokiaľ však ide o posteľnú bielizeň vyrobenú z egyptskej bavlny, je to naopak. Táto látka je neuveriteľne odolná a s vekom sa stáva dokonca jemnejšia.

bavlnené obliečky
Bavlnené obliečky Flop Matějovský

Bavlna a jej skvelé vlastnosti

Bavlna sa získava zo semienkových vlasov rastliny a veľmi často sa používa v módnom priemysle. Vlákno dokáže absorbovať až 20% svojej vlastnej hmotnosti vlhkosti bez toho, aby bolo mokré alebo premočené. Typická miera absorpcie vlhkosti pre ostatné textílie je medzi 7-10% ich vlastnej hmotnosti. A to je iba jedna z mnohých špeciálnych vlastností bavlny.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár