Home   /   Zábava  /  Produkty  /   Autokamera – dôkaz namiesto sľubov?!

Autokamera – dôkaz namiesto sľubov?!

Autokamera – dôkaz namiesto sľubov?!

Potrebujete vo svojom aute jedného zapisovateľa, čo zdokumentuje všetko podozrivé počas premávky? To už by bolo ale zaujímavé riešenie! Čo tak zamerať sa na vylepšenú technológiu, akou je napr. autokamera? Autokamery najznámejších značiek na trhu sú priam poistkou, či dôkazom v prípade, že ste ohrození alebo vás počas jazdy vyruší úplne bizarná situácia, správanie ostatných vodičov.

autokamera
HD Autokamera do auta s 2,5″ TFT displejom s IR prisvietením a so zabudovaným mikrofónom. 

O aké autokamery je najväčší záujem?

Autokamera nie je okamžitým riešením. Ide o zariadenie, ktoré sa inštaluje vnútri vozidla tak, aby ste mali čo najlepší výhľad a záber na aktuálne dianie na vozovke. Taktiež vám má toto zariadenie umožniť dosah na blízke okolie auta. Rozhodli ste sa pre klasickú autokameru? Ani toto zariadenie nemusí byť tým najlacnejším, keď si zabezpečíte autokameru s prídavnými vlastnosťami.

Najprv si však uistite, či je v jej „silách“ snímať priestor len pred autom a aké sú možnosti inštalácie. Zväčša ide o modely na čelnom skle, na jeho horných častiach. Pre náročnejších užívateľov sa osvedčili autokamery duálne, vytvárajú záznam aj vzhľadom na to, čo sa deje vnútri vozidla.

Pri autokamerách nie je na mieste podceňovať jej technické parametre. Zvlášť, čo sa týka rozlíšenia snímania a frekvencie zápisu. To sú presne tie údaje, ktoré ovplyvňujú, čo a v akej kvalite vidíme na výslednom zázname. Preto odporúčame vybrať si autokameru so štandardným Full HD rozlíšením a frekvenciou zápisu nie menšou ako 15 snímok za sek.

Jedným z najdôležitejších parametrov je uhol záberu. Orientujte sa preto v ponuke na modely s rozšíreným snímaním, ktoré zasahujú aj do okolia vozidla. Týmto požiadavkám najlepšie zodpovedá autokamera od 120°.

autokamera
HD Autokamera do auta s výklopným 2,5″ TFT displejom

Čím menšia, tým praktickejšia?

Dobrou radou pri výbere autokamier je, aby ste sa vyhýbali príliš robustným, veľkým modelom. Po pravde, takých na trhu veľa ani nie je. Pri konštruovaní sa myslí najmä na jednoduché ovládanie a zmeny v nastavení, preto sa aj veľkosť displeja orientuje do 2,7“. Kam s tým všetkým záznamom? No predsa do úložného priestoru, ktorého vnútorná pamäť predstavuje min. 16 GB. Máte už aj vy takúto autokameru?

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár