Home   /   Najlepšie články  /  Zdravie  /   Alarm pre seniorov

Alarm pre seniorov

Alarm pre seniorov

Hoci rodina a zdravie sú pre väčšinu ľudí prioritou, nie každý z nás má možnosť byť nepretržite nablízku svojim starším alebo chorým príbuzným. Práve oni sú veľmi často odkázaní na rýchlu pomoc iných, ale nedokážu alebo nemôžu si ju sami privolať. Doba sa však mení a prináša stále nové a sofistikovanejšie technológie. Medzi výnimky nepatria ani produkty pre privolanie pomoci. Pod pojmom alarm pre seniorov si môžeme predstaviť rôzne produkty a zariadenia :

alarm pre seniorov

Alarm pre seniorov na jedno tlačidlo

Čo je to alarm pre seniorov?

Povedzme si príklad. Starenka leží v byte nevládna a s bolesťou. Spadla z postele a nemôže sa zdvihnúť. Potom si spomenie na náramok na ruke. Stlačí tlačidlo a pomoc je na ceste. Správu, že niečo nie je v poriadku, dostanú okamžite jej príbuzní alebo ľudia, ktorých si vopred určí. Práve takéto bezpečnostné náramky, sa stávajú hitom. Ľudia ich kupujú čím ďalej viac, väčšinou pre starých alebo imobilných blízkych. Výhodou je okamžitá lokalizácia na mape. Tiež vodotesnosť či vysoká odolnosť voči nárazom. A koľko poznáte seniorov, ktorý si v panickej situácii odblokujú smartphone a pohodlne si vytočia číslo pre pomoc? Asi ich veľa nie je… manipulácia s ním im príde príliš zložitá. Preto im deti radšej kupujú typ alarmu, ktorý nad nimi bdie 24 hodín denne a funguje na jeden dotyk.

alarm pre seniorov

V niektorých situáciach je používanie mobilu nemožné

Možnosti alarmov

Alarmy väčšinou obsahujú aj citlivý senzor, ktorý dokonca zaznamená pád osoby. Tiež dokáže detekovať pohyb osôb a vyslať signál pri prípadnom opustení daného priestoru. Alarmy sú prevažne bezdrôtové a vyžadujú iba jednoduchú inštaláciu, žiadne fyzické zásahy do stien. Systémy sú navrhnuté tak, aby boli použiteľné pre každého a v každej situácii.  Systémy je možné pripojiť cez GSM, pevnú linku aj internet. V prípade núdze bude kontaktovaná osoba podľa vášho výberu buď na mobilné zariadenie alebo pevnú linku. Zariadenie podporuje všetky siete a je naň absolútne spoľahnutie.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár