Home   /   Bývanie  /   Ako vyčistiť fasádu domu? Tipy na umývanie fasády od profesionálov.

Ako vyčistiť fasádu domu? Tipy na umývanie fasády od profesionálov.

Ako vyčistiť fasádu domu? Tipy na umývanie fasády od profesionálov.

Plánujete využiť voľný čas počas leta produktívne a dohnať veci, ktoré inak počas roka nestíhate? Ak je na vašom zozname úloh toto leto aj umývanie fasády, potom sa vám určite oplatí čítať ďalej. Profesionáli na čistenie fasád sa s nami podelili o niekoľko tipov, ako vyčistiť fasádu domu.

ako vyčistiť fasádu domu

Skontrolujte stav svojej fasády

Znečistená fasáda môže potrápiť každého majiteľa rodinného domu. Prach, vplyvy počasia, vtáčí trus alebo plesne a riasy – to všetko môže kaziť vzhľad vašej fasády a celkový dojem z vášho domu. Umývanie fasády by ste nemali začať skôr, než skontrolujete jej stav. Je vaša fasáda naozaj iba znečistená? Nenachádzajú sa na nej nikde väčšie trhliny alebo praskliny? Neodlupuje sa nikde fasádna omietka? Ak ste na svojej fasáde objavili niektorý z týchto problémov, odporúčame fasádu najprv opraviť a až potom sa pustiť do čistenia. Ak je však vaša fasáda v top stave, môžete prejsť na ďalšie tipy, ako vyčistiť fasádu domu.

Umývanie fasády si premyslite dopredu

V prvom rade by ste mali mať zodpovedané všetky tieto otázky. Ako vyčistím vyššie a nedostupné miesta? Budem potrebovať lešenie? Čím čistiť fasádu, aby sa nepoškodila? A čo urobím so znečistenou vodou, ktorá pri umývaní fasády vznikne? Ak si nie ste odpoveďami istý, obráťte sa na profesionálnu firmu, ktorá sa čisteniu fasád venuje. Profesionálna firma bude presne vedieť, aký čistiaci prostriedok je vhodný pre váš typ fasády, ako vyčistiť fasádu domu tak, aby sa nepoškodila a postarajú sa aj o zachytenie a likvidáciu znečistenej vody. Vám to ušetrí množstvo času a energie a vaša fasáda bude opäť ako nová.

umývanie fasády

Pustite sa do toho

Fasáda je v dobrom stave a vy máte zodpovedané všetky dôležité otázky? Pustite sa do čistenia. Najprv fasádu opláchnite, potom naneste čistiaci prostriedok, nechajte ho pôsobiť podľa priložených inštrukcií a na záver dôkladne opäť opláchnite fasádu domu. Po celý čas dávajte pozor na to, z akej vzdialenosti a akým silným prúdom vody fasádu oplachujete, aby ste ju nepoškodili.

Ako vyčistiť fasádu domu rýchlo a efektívne?

Nie ste si istí, ako vyčistiť fasádu domu alebo čím čistiť fasádu? Kontaktujte profesionálnu firmu, ktorá sa vám postará o kompletné umývanie fasády.

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár