Home   /   Cestovanie  /  Najlepšie články  /   Ako si vybrať “chytré“ autorádio?

Ako si vybrať “chytré“ autorádio?

Ako si vybrať “chytré“ autorádio?

Ste na cestách, no neradi by ste mali obmedzený prístup k aktuálnym informáciám? Rozšírte svoju výbavu o kvalitné autorádio, vďaka ktorému vám nič podstatné neunikne. Je množstvo modelov špičkových autorádií, no nedá sa ich mať všetky v jednom aute! Musíte teda prihliadať na základné parametre, ktoré vás dovedú k jednoznačnému riešeniu.

Priestor, cena a kvalita – základné parametre moderných autorádií 

Pre to najlepšie funkčne vybavené autorádio musíte mať predovšetkým dostatočný priestor v aute. Na základe rozmerov sa autorádio dostáva buď do kategórie 1-din alebo 2-din. Týmto parametrom sa dokazuje, že nie je autorádio ako autorádio. 1-dinové sú spravidla menšie a zabudované v starších modeloch áut. Ich ceny sú rôzne a najčastejšie sa stanovujú podľa množstva dostupných funkcií.

autorádio

Autorádio v modernom šate.

Aj 1din rádio dokáže užívateľom zabezpečiť okrem rádio signálu aj prehrávanie hudby vo formátoch MP3, CD a DVD. Môže byť taktiež vybavené LED displejom v HD rozlíšení. Stále však zostáva tým menším modelom. Niektorí výrobcovia pri 2din autorádiách uvádzajú až dvojnásobne viac funkcií. Pozornosť sa zameriava na USB port, SD karty a rôzne bezdrôtové technológie, ktoré si nevyžadujú časovo náročnú manipuláciu. Takou je napríklad bluetooth funkcia, ktorá prepája rádio so smartfónom a hands free sadou. Tie najnovšie modely majú špičkový operačný systém android , a tak máte online prístup k mailom a sociálnym sieťam. Ľahko sa dajú prepojiť s cúvacou kamerou. Umožňujú jednoduché a spoľahlivé navigačné nastavenie.

“Chytré“ autorádio toho potrebuje oveľa viac! 

Autorádio bez výborného podsvietenia si do svojho vozidla ani nevpúšťajte! Potrebujete mať pred sebou zreteľný a čitateľný text, či už o prehrávaných skladbách alebo aktuálne prebiehajúcom hovore. Farba podsvietenia nemá byť výrazná a už vôbec nie agresívna. Najčastejšie sú to odtiene modrej, zelenej alebo červenej. Niektoré modely umožňujú aj meniteľné podsvietenie. Pri výbere autorádia je dôležitým parametrom aj bezpečnosť. Podmienky v aute sú úplne odlišné, ako keď máte rádio doma na poličke.

autorádio

Chytré autorádio doceníte aj vy.

V aute ho musíte chrániť pred silnejšími otrasmi a možnými krádežami. Vaše rádio by malo preto disponovať funkciou odobratia panela. Na ochránenie citlivej elektroniky sa do autorádií pridávajú tlmiče otrasov. Chytré inovácie v tých najnovších autorádiách!

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár