Home   /   Nezaradené  /  Voľný čas  /  Zábava  /   Ako sa stať ozajstným kúzelníkom?

Ako sa stať ozajstným kúzelníkom?

Ako sa stať ozajstným kúzelníkom?

Aj vy máte doma malého, veselého výmyselníka, ktorého zo všetkého najviac fascinujú kúzla a čary? Priznám sa, ja jedného takého doma mám. Sotva dovŕšil 5 rokov, museli sme mu zadovážiť prvú kúzelnícku výbavu, pretože to, po čom najviac túžil, bola čierna kúzelnícka palička, kúzelnícky plášť a klobúk. Áno, presne v tomto duchu sa odohrával aj jeho prvý karneval. Kúzelník, kúzelníci a čarovanie či kúzlenie – to je jeho obľúbený svet a tak si viete predstaviť tú radosť v detských očiach, keď sme v detskom obchode konečne objavili jeho vysnenú kúzelnícku paličku a on si ju hrdo niesol k pokladni a hneď za dverami predajne ju s nadšením rozbalil…

kúzelník

Naučiť sa byť kúzelníkom nie je jednoduché

Čo robiť, keď kúzla nefungujú?

Malý výmyselník, celý šťastný, že má konečne svoju vysnívanú kúzelnícku paličku, začal okamžite čarovať a kúzliť. Aké však bolo jeho sklamanie, keď zistil, že kúzla a ani palička nejako nefungujú. Vysvetliť malému dieťaťu, prečo jeho palička nefunguje, kým kúzelníci či čarodejníci v televízii a v rozprávkach s takou istou paličkou dokázali čokoľvek, to bol skutočne náročný proces. Nakoniec sa však uspokojil s vysvetlením, že takto zázračne funguje kúzlenie iba v rozprávkach. On sa svoje kúzla či triky musí naučiť, ak sa chce stať skutočným kúzelníkom. Na paličku, plášť, klobúk a kúzelníkov ani po tomto zážitku však našťastie nezanevrel a doma svoje malé kúzlenie skúša takmer denne.

kuzelnik2

Detská narodeninová párty s kúzelníckou tematikou

Kúzelník – skvelý tip pre detské oslavy aj pre aktivity materskej školy

Myslím, že sa nájde veľa detí, ako je náš malý kúzelník. Detí, ktoré práve svet čarovania, kúzel a kúzelníkov tak veľmi láka a fascinuje. Bolo to zjavné už aj na spomínanom detskom karnevale v škôlke, kde sa kúzelníkov a čarodejníc zišlo hneď niekoľko. A tak uvažujem, že zaradiť predstavenie skutočného kúzelníka do aktivít v materskej škole (napr. na MDD alebo práve počas detského karnevalu), prípadne ho pozvať ako prekvapenie na detskú narodeninovú oslavu či rôzne firemné akcie venované rodinám a deťom, je skutočne skvelý tip ako deti potešiť. Veď práve kúzelníci, záhady a kúzla do detského sveta rozhodne patria.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár