Home   /   Móda  /   Ako nosiť tepláky? Hoci aj s podpätkami!

Ako nosiť tepláky? Hoci aj s podpätkami!

Ako nosiť tepláky? Hoci aj s podpätkami!

Dámske aj pánske tepláky už dávno nie sú výsadou len športových či rekreačných aktivít alebo domáceho povaľovania sa na gauči pred telkou. Už pred mnohými rokmi niektoré známe celebrity showbiznisu povýšili tento módny kúsok na atraktívny a zaujímavý vychádzkový outfit. Dokonca nohavice podobné teplákom vidieť v kolekciách mnohých renomovaných značiek v odevnom priemysle. Ony to ale nie sú tepláky v tom pravom slova zmysle, ale nohavice z úpletu. Väčšinou sú voľné v sede, majú vrecká a v páse sťahovanie na šnúrku. Ich veľkou výhodou je pohodlie, ktoré svojim majiteľom poskytujú.

tepláky

Tepláky a podpätky? Už nič nezvyčajné.

Kam a s čím nosiť takéto tepláky?

Je len samozrejmé a pochopiteľné, že sa nehodia do každej spoločenskej situácie. Teplákové nohavice sú ideálne pre voľný čas, cestovanie, na nákupy či rodinnú prechádzku s deťmi  alebo so psom. Stávajú sa tak krajšou variantou športového oblečenia. V takom prípade si ženy k nim môžu obuť tenisky, balerínky alebo žabky. Vršok doplniť voľným tričkom alebo topom na ramienka, prípadne mikinou. Pokojne si k nim môžu dovoliť remienkové sandále na vysokom podpätku, skrátený top alebo aj vypasované sako. Zvoliť si vhodnú bižutériu, kabelku. Žena tak získa ležérny elegantný teplákový model.

A čo páni a ich tepláky?

Dramatickými zmenami prechádza aj pánska móda. Klasické pánske krajčírstvo sa stáva stále viac uvoľnenejším. Niektoré menej rozdielne a menej formálne dresscodes sa zlievajú dohromady a ich hranice už nie sú tak evidentné. Diskusie sa vedú aj o tom, kam áno a kam nie tepláky delia spoločnosť a kultúru odievania na dve strany – jedni veria, že ide o nevinnú záležitosť a pánske tepláky si zaslúžia chodiť slobodne po uliciach, druhí by ich navždy odstránili z pánskych šatníkov.

tepláky

Tepláky a opätky. Nový výkrik módy.

Aj figuríny majú tepláky

Zaradiť si ich do každodenných outfitov nie je nič ťažké. Vytvoriť si celkovo športový outfit je jednoduché a človek k tomu nepotrebuje návod. Tým menej kreatívnym zvyčajne poslúžia figuríny v obchodoch. Majúce na seba módne tepláky.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár