Home   /   Móda  /   Aké batohy do školy sú pre deti najvhodnejšie?

Aké batohy do školy sú pre deti najvhodnejšie?

Aké batohy do školy sú pre deti najvhodnejšie?

Ani sa nenazdáte a prázdninám zazvoní koniec. Čo to znamená? Pre rodičov úbytok starostí, ale aj prílev nových, ako je napríklad výber nového batohu pre dieťa. Batohy do školy majú svoje špecifiká, ktoré podliehajú potrebám každého poctivého školáka. Do každého batohu by sa mali vašej ratolesti zmestiť zošity, učebnice, písacie potreby, oblečenie, prípadne desiata. Nie je však všetko len o praktickej funkcii, ktorá síce je podstatná, ale nie tak ako fakt, že batoh sa kupuje na niekoľko rokov dopredu, čo značí, že budete musieť zohľadniť viacero faktorov.

batohy do školy

Batohy do školy vyberáme obozretne.

Batohy do školy nebudú vaše deti nosiť iba rok

Pri výbere batohu myslite najmä na to, že sa jedná o dlhodobú investíciu. Preto pri kúpe dbajte na to či sa bude váš školák cítiť s batohom na chrbáte pohodlne. Vo vnútri by sa malo nachádzať dostatok priestoru, aby malo so sebou všetko, čo potrebuje. Dôležité je nezabudnúť na to, že dieťa je ešte len vo vývine. A tu sa dostávame ku zdravotnému hľadisku, ktoré je v tomto prípade najdôležitejšie. Žiak prvého stupňa potrebuje batohy do školy s pevnou kostrou. Chrbtová časť by mala byť ortopedicky tvarovaná a popruhy na pleciach by mali byť mäkké a dostatočne široké.

batohy do školy

Batohy do školy nekupujeme len na jeden rok.

Dbajte na zdravie dieťaťa

Existujú aj mäkké batohy do školy, ktoré deti nosia na jednom ramene. To však nie je vhodná alternatíva. Ak chce vaše dieťa zmenu, dovoľte mu ju najskôr v piatom ročníku. Podstatný je výber batohu z materiálu, ktorý je nepremokavý, odolný a šitie musí byť pevné a silné, čo zaručí životnosť batohu. Počas zimy sa stmieva podstatné skôr než počas teplých mesiacov, preto nezabúdajte na reflexné prvky, ktoré chránia vaše deti na chodníkoch v okolí ciest, kde sa premávajú autá. Dno batoha by malo byť z plastu, prípadne z hrubej gumy, tak, aby sa spodok nepretrhol a odolal. Dizajn ponechajte čisto na vašom školákovi. Výber je bohatý. Zatiaľ, čo chlapci bažia po batohoch ladených do farieb futbalových klubov, dievčatá nedajú dopustiť na svet rozprávok. Školský rok môže započať.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár