Home   /   Móda  /  Produkty  /   Tenisky Nike majú svoj Air Max Day

Tenisky Nike majú svoj Air Max Day

Tenisky Nike majú svoj Air Max Day

Technológia výroby športovej a rekreačnej obuvi Air Max je navrhnutá tak, aby poskytovala maximálnu ochranu pri opakovaných došľapoch našimi chodidlami. Tenisky Nike Air Max s touto  technológiou poskytujú najvyššiu možnú ochranu pred nárazmi pri často sa opakujúcich tvrdých došlapoch. Tlmiaca vrstva Air Max pohlcuje silu nárazu pri došliapnutí chodidla na zem, čím sa chránia svaly, kĺby a šlachy. Technologia Air Max je navrhnutá tak, aby poskytovala tlmenie počas celej doby životnosti topánok. Tenisky Nike s technológiou Air Max  majú menej materiálu v medzipodošve a sú vybavené objemnými vzduchovými kapsulami. Výsledkom je nízka hmotnosť a maximálna tlmenie, ktoré je nielen cítiť, ale aj vidieť.

tenisky nike air max

Žltá farba jesene

Množstvo populárnych modelov

Nike Air Max je modelová rada obuvi alebo tenisiek od amerického výrobcu obuvi Nike. Prvýkrát bola  uvedená na trh v roku 1987 s modelom Air Max, nazývaný tiež ako Air Max 87, ktorý navrhol americký dizajnér Tinker Hatfield. Tento model prispel k odvráteniu bankrotu spoločnosti Nike a priniesol začiatok novej éry vo výrobe bežeckej obuvi. Vďaka tomuto úspechu sa Tinker Hatfield zaradil medzi svetoznámych dizajnérov. Pre spoločnosť Nike vytvoril ešte niekoľko úspešných modelov ako napríklad Air Jordan, Air Safari a iné.  Najpopulárnejšími modelmi sa stali tenisky Nike Air Max 1 (1987), Air Max 90 (1990), Air Max 93 (1993) a Air Max 95 (1995).

tenisky nike air max

Dobre známe tvary

Niektoré výhody technológie Air Max

Už v roku 1979 predstavila spoločnosť Nike novú technológiu tlmenia obuvi pod ochrannou  známkou Air Cushioning Technology. Jej hlavným znakom bolo odpruženie časti v medzipodrážke v oblasti päty bežeckých tenisiek. Odpruženie spočíva vo vzduchovom vaku napustenom plynom pod vysokým tlakom. Výhody tejto prelomovej technológie odpruženia oceňujú najmä atléti, ktorí vďaka takýmto teniskám vynakladajú menšie úsilie pri behu. S teniskami Nike Air Max na nohách si šetríme svoje kĺby pred nadmernou záťažou napríklad pri športe. Každoročne koncom apríla milovníci kultových sneakers  oslavujú svoj medzinárodný Air Max Day.

tenisky nike air max

Mnoho farebných kombinácií

 

 

 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár