Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Najlepšie články  /   A príde aj kúzelník!

A príde aj kúzelník!

A príde aj kúzelník!

Pamätáte si ešte, ako ste prvýkrát počuli starú známu vetu: A príde aj kúzelník? Pri tom pookreje každé srdce, či už detské alebo srdce dospeláka. V minulosti mali však čary a mágia úplne iný význam. Ich zábavná funkcia sa dostala do popredia až neskôr. Už v staroveku mali kúzla a predchodcovia dnešných kúzelníkov svoje miesto. Šamani a čarodejníci využívali mágiu na modlitby ku svojim bohom. Žiadali ich o dobrú úrodu, o zdravie a lásku všetkých v kmeni či v dedine. Pri obradoch používali rôzne obety ako úrodu, jedlo a zvieratá. Využívali pri tom rôzne zaklínadlá a formulky, ktoré podporovali účinky rituálov. Dnes majú kúzelníci celkom inú funkciu. Od modlitieb prešli k zábave. Najčastejšie zabávajú hostí na rôznych večierkoch a párty, kde sú vítaní. Vystúpenia profesionálnych kúzelníkov sú mimoriadne obľúbené u všetkých vekových kategórií. Ak ste si totiž doteraz mysleli, že kúzelník čaruje len pred deťmi, skutočnosť je práve opačná.

kúzelník

Kúzelník s predstavením pre deti aj dospelých

Kúzelník ako iluzionista

Profesionálny kúzelník má pripravené rozmanité koncepty, ktoré sa hodia na rôzne príležitosti. Najznámejšími trikmi, ktoré kúzelníci predvádzajú,, sú kartové triky a iluzionizmus. Kartové triky slúžia skôr na zahriatie. Potom prichádzajú tie najväčšie kúzla a čary. Iluzionizmus znamená uveriť v niečo, čo sa deje priamo pred vami. Kúzelník je iluzionista, ktorý vás pozve do tajov svojej šou, no svoje tajomstvá si nechá pre seba. Na konci tohto programu by mal byť každý divák presvedčený o tom, že kúzla a čary skutočne existujú. Profesionálni kúzelníci si svoje predstavenia neustále vylepšujú a vo svojom odbore sa vzdelávajú. Šou by mala byť plná napätia, tajomstva a prekvapení. Špičková kúzelnícka šou sa nezaobíde bez krásneho oblečenia, kartových trikov a bez kvalitného humoru. Tí najslávnejší svetoví kúzelníci ako David Copperfield dokážu nechať zmiznúť Sochu Slobody. Ilúzia je v tomto prípade skutočne silná, takže každý divák tomu uverí.

kúzelník

Mladý David Copperfield

Kúzelnícke balónové predstavenie

Okrem ilúzie a trikov, dokážu mnohí kúzelníci pracovať aj s balónikmi. Táto možnosť je veľmi vhodná pre deti, ktoré sú náročné na zábavu. V dnešnom svete moderných technológií je veľmi náročné zabaviť hoci aj najmenších. Kúzelník im z balónov vykúzli tie najkrajšie zvieratká a predmety, ktoré im ešte aj dlho po oslave skrášlia detskú izbu.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár